
Zamkniemy ul. Sienkiewicza
10 kwietnia, 2026
Majowa aktualizacja prac
25 maja, 2026Rowerem wzdłuż wschodniej Marszałkowskiej – kolejny odcinek coraz bliżej
Po wschodniej stronie ul. Marszałkowskiej, między Świętokrzyską a Złotą, trwają prace przy budowie nowej drogi dla rowerów realizowanej w ramach przebudowy kwartału Złota/Zgoda.
W ostatnich dniach wykonawca (firma Skanska) ułożył pierwszą warstwę asfaltu na wysokości Domów Centrum, co oznacza, że budowa drogi dla rowerów zbliża się do finału.
Nie zapominamy o zieleni
Równolegle do prac drogowych przygotowywane są miejsca pod nową zieleń, która pojawi się wzdłuż trasy rowerowej i na skwerze przy ul. Moniuszki. Wzdłuż nowej drogi posadzimy 33 lipy srebrzyste. To gatunek rekomendowany nam przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Uzupełnieniem nasadzeń będą krzewy i byliny.
Przyjemniej zrobi się na skwerze przy ul. Moniuszki. Tu pojawią się graby i glediczje, w sumie sześć nowych drzew, a całości dopełnią kamienie dekoracyjne oraz kolorowe byliny, takie jak mięta górska, zawilec japoński, szałwia omszona czy marzanka wonna. Wybrany w przetargu wykonawca (Biosfera) ma dwa miesiące na posadzenie nowych roślin, a więc – w wakacje nasadzenia będą gotowe!
Dzięki przebudowie ten odcinek Marszałkowskiej będzie nie tylko wygodniejszy dla pieszych i rowerzystów, ale też bardziej zielony.










